ESDOR

ESDOR

ESDOR

|

Esdor to wyjątkowa linia kosmetyków do twarzy i ciała opartych na naturalnych składnikach. Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków Esdor jest zawartość polifenoli winnych. W wyniku zastosowania nowatorskiej technologii, otrzymywany jest skoncentrowany ekstrakt polifenolowy – Eminol® (w skład którego wchodzi m.in. Resweratrol), który jest jednym z podstawowych czynników aktywnych wszystkich kosmetyków Esdor. Eminol® jest najbardziej efektywnym zestawem polifenoli, gwarantującym skuteczną walkę z wszystkimi formami wolnych rodników niszczących komórki naszej skóry, a zatem opóźniającym proces jej starzenia. W badaniach naukowych wykazano, że Eminol® posiada właściwości: antyoksydacyjne, antykancerogenne, antyalergiczne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne. Skuteczność antyoksydacyjną polifenoli zawartych w Eminolu® określono jako 30 razy większą niż witaminy E i C. Dzięki pozyskiwanemu ekstraktowi stężenie polifenoli w preparatach ESDOR wielokrotnie przewyższa ich stężenie w czerwonym winie. Zawartość polifenoli w preparatach jest oznaczona na każdym opakowaniu.

Esdor to kosmetyki wyprodukowane na bazie naturalnych składników. Nie zawierają parabenów, olejków mineralnych ani sztucznych barwników. Esdor łączy w sobie zalety antyoksydacyjnych polifenoli z czerwonego wina i pozostałych po winifikacji skórek winogron z naturalnymi aktywnymi składnikami wysokiej jakości w celu rozwiązania wszystkich problemów skóry. Siła oddziaływania polifenoli została wzmocniona takimi składnikami jak ekstrakty roślin alpejskich i syberyjskich, ekstrakty z aloesu, alg morskich, komórek macierzystych winogron, ekstrakt z kawioru, kwas hialuronowy wielko i drobnocząsteczkowy, witamina E, peptydy biomimetyczne i olejki jak np. olejek różany, olejek makadamia czy też olejek arganowy. W niektórych produktach zastosowano nowoczesne technologie promujące przenikalność substancji czynnych w głębokie warstwy skóry.

Receptury preparatów ESDOR opracowywane są na uniwersytetach w Madrycie i Valladolid, tam też prowadzi się badania potwierdzające skuteczność ich oddziaływania na komórki skóry.

Zakład produkujący kosmetyki położony jest w Valbuena del Duero (Valladolid), w samym sercu prestiżowego regionu winiarskiego Ribera del Duero. Polifenole pozyskiwane są z wina oraz pozostałości po winifikacji winogron ze szczepu tempranillo.